ילדי ההליקופטר | אייל גל

טיפוח מסוגלות עצמית וכישורים חברתיים 

"ילדי ההליקופטר", ספרו של איש החינוך אייל גל, שיצא בהוצאת "ספרי ניב", מתאר מציאות שבה ילדים רבים חווים קשיים רגשיים והתנהגותיים, המשפיעים באופן ישיר על יכולתם להתמודד עם אתגרים חברתיים יומיומיים. גל פותח בסיפורו האישי כילד המתמודד עם קשיי קשב ולקויות למידה ומעביר את הקורא מסע בתחנות חייו עד למבוגר המשמעותי שהפך להיות. בספרו פונה גל להורים ולצוותי החינוך ומציג בפניהם ארגז כלים יישומי המשלב בתוכו רקע אקדמי רחב, סיפורי מקרה וגישה חדשה להבנת עולמם של ילדים.

ספר הדמייה ילדי ההליקופטר.jpg

הנבחרים

משחק גיבורי-על מעצים ומאתגר 

"הנבחרים"​ משתייך לקטגוריה של משחקים טיפוליים לילדים. מדובר במשחק העצמה לילדים ונוער המספר את סיפורם של צוות גיבורי על ישראלים! המשחק מהווה כלי מרכזי בסדנאות "ארגז כלים לחיים", דרכו הילדים עוברים מסע גיבור מעצים ומאתגר, בו כל משתתף יכול להחליט אם לצעוד לבדו במסע, או לבחור להיות חלק מהקבוצה. לאורך המשחק המשתתפים מתמודדים עם רווח והפסד לעתים קרובות ודרך המסעות שעוברים, מחזקים את המיומנויות החברתיות, יכולת התמודדות עם תסכול ושליטה עצמית. התעמקות בסיפורי המקור של כל אחד מגיבורי העל (בחוברת המשחק) טרם המשחק מעוררת שיח על קשיים ודרכי התמודדות, מודל העצמה לילדים באמצעות גיבורי על מהווה פלטפורמה ייחודית וראשונה מסוגה בעבודה עם ילדים ואני ממליץ לכם בחום להכיר ולשחק במשחק זה בפרט ומשחקים טיפוליים לילדים בכלל.

הנבחרים - משחקים טיפוליים

מה שקרה

קלפי אימון בקבלת החלטות

"מה שקרה" הוא מודל קבלת החלטות המקדם הבנה, שיח וניתוח של מצבים חברתיים בקרב ילדים ומתבגרים, בקבוצות וביחידים.

הקלפים מציגים בפני המשתתפים מקרים המתרחשים בזירה החברתית של בני גילם, סוגי בחירות לכל מקרה שקורה, והשלכות איתן ידרשו להתמודד לאחר קבלת ההחלטה. מודל קבלת ההחלטות מורכב מ-3 בחירות: בחירת הלב, בחירת כללי המקום ובחירת הדבר הנכון לעשות.